Bilgi Al
Ürünler
Ürünler
Hizmetler
Bize
Ulaşın
Lisanslı Elektrik Üretimi (GES )

Lisanslı Elektrik Üreitimi (GES )

1 MW üstü kurulu güce sahip uygulamalardır. Tüketim göstermek zorunluluğu yoktur ve üretilen elektrik direkt olarak şebekeye basılabilir.

Finansman

TURSEFF anlaşmalı ,TKB anlaşmalı veya büyük projelerde  Almanya kaynaklı bankalardan o dönemin koşullarına uygun faiz ve ödeme seçenekleri ile sizlere elektrik faturası öder gibi taksit imkanı sağlıyoruz.

Genel proje şartlarında %15 ya da % 20 öz sermaye modeli işlemektedir.
İpotek veya teminat mektubu projenin büyüklüğüne göre değişmekle birlikte, Türkiye’nin finans modelinde şuanki şartlarında istenmektedir.

Amortisman

Sisteminizin kendisini ne kadar sürede amorti edeceğini görebileceğiniz, karşınıza çıkacak tüm ödemeleri (sigorta maliyeti, işletme maliyeti, arazi maliyeti vb.)  veya  ekstra alacağınız yerdeki teşvik payını görebileceğiniz amortisman çalışmaları yapıyoruz.

Amortisman süreleri genelde uygulamanın büyüklüğüne göre değişmekle birlikte aynı zamanda arazi uygulaması veya çatı üzerinde ürettiğini-tüket modeline göre değişkenlik göstermektedir.

Ges Başvuru Süreci (GES)

GES başvuru süreci,  Enerji Bakanlığının stratejilerine istinaden  EPDK’nın sene içerisinde açtığı proje dosyası başvuru süreci ile başlar. Bu başvuru süreci 3-4 günden oluşur ve başvurunun yapıldığı yıl için belli bir kapasite belirlenir.(10-14  Haziran 2013 600 MW)
Proje dosyasının başvuru süreci öncesi minimum 6 aylık  istatistiki ve reel  veya 1 senelik reel meteorolojik güneş ölçümü  istenmektedir.

Proje dosyasının verilmesinden sonraki süreçte ise dosyalar EPDK tarafından incelendikten sonra  TEİAŞ tarafından tarafo merkezlerindeki kapasiteye istinaden ve yarışma süreci kriterlerine göre yatırımcılar arasında ilgili başvurulan projeler netleştirilir.

Proje başvurusundan sonra  kapasitenin belirlenmesine kadar olan süreç içerisinde projenin tahmini büyüklüğüne dayanarak detaylı amortisman ve proje öngörüleri yapmaktayız.  Proje netleştikten sonra ise sürecin ürün  temininden devreye alınmasına kadar ki süreçte EKİNLER-EUROSOL ENERJİ A.Ş. olarak hizmet vermekteyiz.

Başvuru süreci ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

İlgili Dökümanlar
pdf
GES
Devam Eden ve Tamamlanan Projelerimizi İnceleyebilirsiniz
Her hakkı saklıdır. Ekinler Eurosol © 2019